środa, 21 grudnia 2011

Moja niania jest wampirem
Od "progu" zaznaczam, że nie mam opiekunki (całe szczęście!). Dla niewtajemniczonych powiem, że chodzi o film i serial puszczane na Disney Channel. Zwykle nie oglądam tej stacji, a już szczególnie filmów typu "Zmierzch", bo bez obrazy, ale mnie takie klimaty nie kręcą. No bo co ciekawego jest w (na zmianę) obściskiwaniu i gryzieniu się nawzajem? To tak jakby wrócić w czasy przedszkola. Kolega daje Ci kwiatka, buziaka i po chwili gryziesz go w rękę, bo ukradł lalkę koleżance albo Tobie! Przynajmniej taka jest moja skromna opinia. Wy oczywiście możecie myśleć inaczej i ja to szanuję. Ale wracając do tematu: serial jest świetny! Opowiada o przygodach trójki przyjaciół: Sary, Ethana i Benny'ego. Najpierw był film.
                                       Na samym początku filmu oglądamy kawałek "Zmroku", czyli parodii "Zmierzchu". Ten tytuł towarzyszył nam przez cały film. W skrócie: Ethan nawala w opiece nad siostrą i rodzice załatwiają mu opiekunkę. Okazuje się nią być jego koleżanka ze szkoły Erica. Jednak ta tak jakby "rzuca robotę" i idzie na imprezę wampirów. Wtedy Sarah po kłótni z ex-chłopakiem trafia pod dom Morganów. Mówi, żejej przyjaciółka nie mogła przyjść i ona ją zastępuje. Później przychodzi Benny i Sarah wychodzi. Chłopaki wychodzą też i widzą jak ona "wysysa" krew ze szczura. W tym momencie dowiadują się, że jest wampirem. Następnie w domu atakuje ich "wampiryczny" dostawca pizzy. Z opresji ratuje ich Sarah. Wtedy wspólnie idą uratować Rory'ego (kolegę Benny'ego i Ethana) i Ericę przed "wampiryzacją". Ponieważ się spóźnili, uciekają. Następnego dnia okazuje się, że Jessy szuka Cubile Animarum - Gniazda Dusz. Dzięki niemu mógł przywołać najpotężniejsze wampiry. Okazuje się też, że Ethan ma wizje kiedy dotyka Sary. Oczywiście jak to w takich filmach bywa Ethan ratuje Sarę z rąk kolesia-wampira i pokonują Jessy'ego. Czyli normalka.
                                                   Serial jest kontynuacją filmu. Wracają do szkoły i co chwila wpadają w tarapaty. Ethan podkochuje się w Sarze i podejrzewam, że Sarah również coś do niego czuje co okazuje nam w kilku odcinkach. Finał I sezonu będzie 21 stycznia 2012 roku. W ostatnim odcinku zdarzy się coś co może zaskoczyć niektórych z Was. Polecam! Miłego oglądania. Dodałam fragmenty serialu dla zachęty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz